Indie káva

Indie se řadí k největším světovým producentům kávy a je také průkopníkem metody zpracování kávových zrn známé jako "Monsoon Malabar". V Indii převládá pěstování kávy odrůdy Arabika, ale v menší míře je pěstována i odrůda Robusta, obě jsou následně po zpracování exportovány do celého světa, neboť produkce kávy je samozřejmě důležitá pro ekonomiku země.

Z historického hlediska se káva do Indie dostala v 17. století, dle pověsti v této době putoval jeden indický poutník do svatého města Mekky a po cestě zpět ilegálně propašoval sedm kávových zrn do Indie, které následně zasadil a tím započal pěstování indické kávy.

Metoda zpracování Monsoon Malabar - jedná se o metodu tzv. monzunování, které má kořeny v dávné historii. Kávová zrna bývají vystavena působení vlhkého vzduchu a monzunovému větru, díky čemuž káva získá jedinečnou chuť typickou pro Indickou kávu. Tato metoda pochází z doby, kdy ještě Indie patřila pod správu Britské koloniální vlády a převoz kávy z Indie do Evropy lodí po moři trval dlouhé měsíce, během nichž byla kávová zrna vystavena mořské vlhkosti a větru.

India Monsooned Malabar
100% Arabica
od 199 Kč

Samotná chuť této kávy je příjemně hořká s jemným čokoládovým nádechem.

62/250
1 položek celkem
Zpět do obchodu