Brazilská káva

Brazílie je považována za nejlepší kávovou oblast, zejména z důvodu, že se řadí k největším pěstitelům plantážní kávy odrůdy Arabika. Podmínky pro pěstování odrůdy Arabika jsou v Brazílii mimořádné, čemuž může vděčit hlavně svému výhodnému umístění na třech klimatických pásmech (rovníkovém, subtropickém a mírném). Brazilská káva se pěstuje na mnoha plantážích a z celkové produkce zhruba tři čtvrtiny pocházejí od drobných pěstitelů.

Jak již bylo zmíněno výše, v Brazílii je pěstována zejména plantážní káva odrůdy Arabika a to v mnoha variantách - bourbon, murta, maragogip či botucato. Brazilská káva je typická zejména svou měkkou a jemnou chutí.

Z historického hlediska počátek pěstování odrůdy Arabika v Brazílii není přesně znám, ale orientačně je možno jej zařadit kolem roku 1727. Pěstování započalo v kolonii Pará, než se postupně dostalo i do dalších kolonií - Maranhao, Sao Paulo, Mina Gerais, Rio de Janeiro, Paraná, Esprito Santo, Bahia či Pernambuco. V současné době je největším pěstitelem odrůdy Arabika právě Sao Paolo, která produkuje více než polovinu světové sklizně plantážní kávy. Zde se tato odrůda pěstuje již od roku 1797 a káva z této oblasti se vyznačuje mimořádnou kvalitou, zejména proto, že kávovníky Arabika se zde pěstují bez zastínění čímž kávové plody dozrávají stejnoměrně.

Pražená káva Brasil Pink Star Diamond
Novinka 100% Arabica
od 199 Kč

Káva s označením Pink Star Diamond, nebo-li "růžový diamant" má svůj původ u brazilské kooperativy Cooxupé. Ta...

269/250
1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení