Brazilská káva

Brazílie je považována za nejlepší kávovou oblast, zejména z důvodu, že se řadí k největším pěstitelům plantážní kávy odrůdy Arabika. Podmínky pro pěstování odrůdy Arabika jsou v Brazílii mimořádné, čemuž může vděčit hlavně svému výhodnému umístění na třech klimatických pásmech (rovníkovém, subtropickém a mírném). Brazilská káva se pěstuje na mnoha plantážích a z celkové produkce zhruba tři čtvrtiny pocházejí od drobných pěstitelů.

Jak již bylo zmíněno výše, v Brazílii je pěstována zejména plantážní káva odrůdy Arabika a to v mnoha variantách - bourbon, murta, maragogip či botucato. Brazilská káva je typická zejména svou měkkou a jemnou chutí.

Z historického hlediska počátek pěstování odrůdy Arabika v Brazílii není přesně znám, ale orientačně je možno jej zařadit kolem roku 1727. Pěstování započalo v kolonii Pará, než se postupně dostalo i do dalších kolonií - Maranhao, Sao Paulo, Mina Gerais, Rio de Janeiro, Paraná, Esprito Santo, Bahia či Pernambuco. V současné době je největším pěstitelem odrůdy Arabika právě Sao Paolo, která produkuje více než polovinu světové sklizně plantážní kávy. Zde se tato odrůda pěstuje již od roku 1797 a káva z této oblasti se vyznačuje mimořádnou kvalitou, zejména proto, že kávovníky Arabika se zde pěstují bez zastínění čímž kávové plody dozrávají stejnoměrně.

Pražená káva Brasil Pink Star Diamond
Novinka 100% Arabica
od 199 Kč

Káva s označením Pink Star Diamond, nebo-li "růžový diamant" má svůj původ u brazilské kooperativy Cooxupé. Ta...

269/250
1 položek celkem
Zpět do obchodu